Кожув на крилјата на гевгеличани стигна до втората победа во низа (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Кожув лошо ја започна сезоната и по четири одиграни натпревари забележа четири порази, но избраниците на Павле Николов во вистински момент успеаја да ги консолидираат своите редови, а по победата над Феникс 2010 забележаа и триумф над минатогодишниот вицешампион Еуро Никел.

Како и на дуелот со скопскиот тим и овој пат „црвено-белите“ ја имаа поддршката од публиката која даде елан на тимот во клучните минути од натпреварот за голема победа.

 

 

Се вчитува...