„Кралевите“ останаа без муниција против Бетис

Реал Мадрид одигра нерешено 0-0 против Реал Бетис во натпревар од 32. коло во шпанската Ла лига. „Кралевите“ иако беа подобар противник во целиот меч не успеаја да ги искористат своите шанси и загубија два важни бода во борбата за титулата во шпанското првенство во Атлетико Мадрид и Барселона.

Со овој бод Реал останува на втората позиција на табелата со 71 бод, односно два помалку од лидерот Атлетико Мадрид кој има и натпревар помалку. Барселона е трета три бода негатива зад „кралевите“, но и два натпревари помалку. Реал Бетис останува шести и до крајот го очекува голема борба за едно од местата кои водат во европските натпреварувања.

 

 

Се вчитува...