„Кралевите“ рутински против Еибар (ВИДЕО)

Реал Мадрид стигна до рутинска победа над Еибар од 2-1 во натпревар од 29. коло во шпанската Ла лига. Асенсио во 41. и Бензема во 73. минута беа творци на новата победа на „кралевите“ во домашниот шампионат.

Со овој триумф Реал се приближи на само три бода негатива зад лидерот Атлетико Мадрид кој има и натпревар помалку. Еибар останува претпоследен со 23 бода.

 

 

Се вчитува...