„Кралевите“ во финишот го урнаа отпорот на Осасуна (ВИДЕО)

Реал Мадрид триумфираше на домашен терен против Осасуна со 2-0 во 34. коло од шпанската Ла лига. „Кралевите“ дури во финишот го урнаа отпорот на гостите од Памплона.

Прво Едер Милитао во 76. минута донесе водство од 1-0, а конечните 2-0 ги постави Кашемиро во 80.

 

 

 

 

Се вчитува...