„Кралот се врати“ – Победа на Марк Маркез по две години

Марк Маркез победи на трката за Големата награда на Германија која што се возеше за патеката Саксенринг. Маркез до триумфот стигна во убедлива трка и ја забележа 11 победа по ред на оваа патека.

Второто место му припадна на Мигел Оливеира на КТМ, додека трет беше водечкиот во генералниот пласман Фабио Квартараро на Јамаха.

 

Се вчитува...