Крв, пот и солзи – Мејведер ја најави борбата со Насукава на Нова Година

Флојд Мејведер ќе се бори со кикбоксерот Теншин Насукава на 31 декември. Амеркинскиот боксер потпиша договор со компанија за мешани боречки вечтини. форматот и правилата на борбата ќе бидат дополнително одредени. Мејведер е поранешен светски шампион во пет категории. Во последната борба во 2017 година го победи Конор Мекгрегор и ја прдолжи триумфалната серија на 50 успеси.

„Сакав да направам нешто поинакво. Сакам да ги покажам моите вешетини и надвор од САД. Ќе им го дадам на луѓето она што го сакаат – крв, пот и солзи“ – изјави Мејведер.

Јапонецот Насукава има 20 години и се натпреварува во РИЗИН Боречката федерација, компанијата со која што потпиша договор Мејведер. Тој има рекорд од 27-0 во кикбокс и 4-0 во ММА борбите.

 

 

 

Се вчитува...