Кун Агуеро во Барселона до 2023 година!

Серхио Агуеро ќе потпише договор со Барселона до 2023 година, потврди Фабрицио Романо на својот твитер профил.

Агуеро по десет години поминати во Манчестер Сити преминува како слободен играч во Барселона каде ќе заигра со својот најдобар пријател, Лионел Меси.

Покрај Агуеро, каталонскиот клуб е блиску до потпис и со Мемфис Депај.

 

Се вчитува...