КУП НА МАКЕДОНИЈА: Работнички со водство против Струга… Вардар, Академија Пандев, Шкендија и Шкупи веќе се во четвртфинале (ВИДЕО)

Работнички има изненадувачко водство на полувреме на гостувањето кај Струга Трим и Лум од 0-1 во натпревар од осминафиналето во Националниот куп на Македонија. Стрелец на голот за водство е Крсте Велковски од пенал.

Вардар, Академија Пандев Шкендија и Шкупи веќе со една нога се во четвртфиналето откако имаат убедлива предност на своите натпревари. Најтрофејниот македонски клуб по првите 45 минути води против Фортуна со 3-0. Академија Пандев против Љуботен и Шкендија против Скопје веќе водат со 4-0, додека Шкупи има водство од 2-0 против Воска.

КУП 1/8 ФИНАЛЕ – ПРВО ПОЛУВРЕМЕ (14 ч.): 

Струга ТЛ – Работнички  0-1

Тиквеш – Силекс 0-0

Брегалница – Пелистер 0-0

Шкупи – Воска  2-0

Ак. Пандев – Љуботен  4-0

Шкендија – Скопје     4-0

Вардар – Фортуна  3-0 

19. октомври: 

Победа – Македонија ЃП

Се вчитува...