Куп: Шкупи на гости кај Слога, Работнички на мегдан со Велазерими

Шкупи, поранешна Слога од Чаир, денеска (15.30 часот) ја очекува гостување кај Слога, но во Виница. Ова е дуел од 1/16 – финалето на Купот на Македонија.
Работнички ќе гостува кај Велазерими, а Ренова има дуел на гости Охрид.

Дел од прволигашите ќе имаат можност да бидат и домаќини. Силекс ќе го пречека Тетекс, во Ѓорче Петров ќе играат Македонија ЃП и Победа, а Пелистер ќе се сретне со Љуботен.

Вчера Вардар по пенали се избори за пласман во осминафиналето од ова натпреварување елиминирајќи го Вардар Форино.

Се вчитува...