Куп-трофејот остана „црвено-црн“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Вардар почнува да доминира во Купот на Македонија во женска конкуренција, откако „црвено-црните“ трета година по ред стигнаа до посакуваниот пехар. И овојпат како и лани лесно и убедливо, оставајќи го на колена големиот ривал Бадел.

Славица Наков уште еднаш беше клучна во големото финале, предводејќи го својот тим до голем триумф и трет пехар во низа.

Следен предизвик за „вардарки“ е борбата за титула во првенството, каде Бадел е неприкосновен со години наназад.

 

Се вчитува...