Купот не признава фаворити – ТФТ го крена својот прв трофеј (ФОТОГАЛЕРИЈА)

ТФТ стигна до првиот трофеј во својата историја откако во финалето од Купот на Македонија кој од претходната сезона го носи називот Благоја Георгиевски – Буштур во чест на легендата на македонската кошарка славеше над МЗТ Скопје со 80-66.

„Црно-белите“ одиграа одличен натпревар во кој го сведоа тимот од Аеродром на 35 отстотна реализација од поле, погодија кога беше најпотребно и сосема заслужено стигнаа до победа.

 

Се вчитува...