Квартараро најдобар на втората трка во Доха

Французинот Фабио Квартараро на Јамаха е победник на трката за Големата награда на Доха. Во една неверојатно израмнета трка Французинот славеше над двоецот на Прамак рејсинг, Жоан Зарко и Хорхе Мартин кои се сателитски тим на Дукати.

Во топ 10 уште се најдоа и Ринс, Вињалес, Бањаја, Мир, Биндер, Милер и Алеш Еспаргаро. Марк Маркез по повредата се очекува да се врати на трката за Големата награда на Португалија која на програмата е на 18. април.

Се вчитува...