Ла Лига го потврди терминот за првото „Ел Класико“?!

Денес од Ла Лига и официјално го потврдија теминот за старт на дуелот меѓу Реал Мадрид и Барселона – 16.15 часот.

Првото Ел Класико помеѓу Реал Мадрид и Барселона оваа сезона се игра на 16-ти октомври. Дуелот ќе се игра на „Сантиаго Бернабеу“ и поради фановите во САД и Кина, лигата се одлучи да се одигра во дневен термин.

За жал на љубителите на фудбалот, „Ел Класико“ ќе се поклопи со големото дерби од Премиер лигата помеѓу Ливерпул и Манчестер Сити.

Се вчитува...