Лацио го „преплива“ Кротоне (ВИДЕО)

Лацио стигна до победа на гостувањето кај Кротоне од 0-2 во натпревар кој беше се, освен нормален фудбалски. Големо невереме го зафати кротоне викендов. Улиците во градот се поплавени, но сепак од Серија А одлучија мечот да биде одигран.

На крајот гостите со головите на Имобиле и Кореја успеаја да стигнат до значајна победа во борбата за висок пласман.

 

Standings provided by SofaScore LiveScore

Се вчитува...