Лацио има свој ханибал: Патрис го гризна Донати, па доби црвен картон (видео)

Луис Суарез има свој следбеник во Калчо-лигата, откако дефанзивецот на Лацио, Патрис, вечерва доби црвен картон поради гризење на противнички фудбалер на дуелот против Лече.

Инцидентот се случи во самиот финиш, кога Донати по една мешаница се пожали на главниот судија, кој не го забележа инцидентот. Сепак, Патрис беше „фатен на дело“ од камерите, па по прегледувањето на случката од ВАР-собата експресно беше донесена одлука за црвен картон.

Шпанскиот дефанзивец воопшто не се бунеше, свесен за она што го стори, за што сега ќе му следи и долга суспензија.

Се вчитува...