„Лавовите“ ремизираа со косовска Дрита

Фудбалерите на Македонија Ѓорче Петров ремизираа против косовска Дрита 2-2 во првиот контролен натпревар пресрет новата сезона кој се играше во Кичево.

„Лавовите“ брзо стигнаа до водство од 1-0 со во 20. минута. Гостите до крајот на првото полувреме направија целосен пресврт откако стрелаа во 25. и 31. минута.

Сепак, до крајот освојувачот на купот успеа да израмни со гол во 84. минута.

Се вчитува...