„Лавовите“ се „пенал-мајстори“ (ВИДЕО)

Македонија Ѓорче Петров е освојувач на Купот на Македонија, откако во финалето по изведување на пенали славеше над Силекс со 4-3.

Откако по 120 минути натпреварот заврши без голови 0-0, „лавовите“ уште еднаш преку пенал серија годинава се радуваа на победа во националниот куп.

 

Се вчитува...