Лазаров со список од 39 ракометари за кадетскиот ЕХФ шампионат (ФОТО)

Селекторот на машките ракометни репрезентации, Кирил Лазаров објави поширок список од 39 ракометари за настап на престојниот ЕФХ шампион во кадетската категорија.

Првиот собир е закажан за 22. јуни, а на младите ракометри им претстои тежок турнир кој ќе се одржи во август во Македонија за изборување на место на Европското првенство во кадетска и младинска конкуренција.

Се вчитува...