Лазовски го објави списокот за пријателските мечеви против Србија

Селекторот на женската кошаркарска репрезентација на Македонија, Марјан Лазовски го објави списокот на кошаркарки за претстојниот пријателски двомеч против европскиот шампион од 2015 година, селекцијата на Србија.

Првиот собир репрезентативките ќе го имаат во СЦ Јане Сандански на 2. мај во 20 часот, а натпреварите против соодветната репрезентација на Србија се закажани за 9. и 10. мај.

СПИСОК НА ПОВИКАНИ КОШАРКАРКИ

 1. Анџелика Митрашиновиќ
 2. Ивона Пејковска
 3. Александра Стојановска
 4. Нена Трајчевска
 5. Јелена Антиќ
 6. Илина Селцова
 7. Софија Лазареска
 8. Наталија Секуловска
 9. Ивана Кметовска
 10. Матеа Николиќ
 11. Ванеса Василевска
 12. Ивона Кожобашиовска
 13. Драгана Јоловиќ
 14. Јована Петрушевска
 15. Габриела Модева
 16. Ива Крстевска
 17. Ема Никочевиќ
 18. Кристина Тодевска
 19. Катерина Поп-Димитровска
 20. Кристина Јаневска
 21. Сара Анастасијеска
 22. Криси Гивенс
 23. Дјуана Бонер

Се вчитува...