Леброн Џејмс се „гуши“ во солзи: Не може да се соземе по веста за смртта на Коби (ВИДЕО)

Леброн Џејмс не можеше да се воздржи по веста за смртта на неговиот голем пријател Коби Брајант. „Кралот“ веста го затекна на пат за собирот на ЛА Лејкерс пред продолжението на подготовките за следните натпревари.

Пред тренинг центарот на „езерџиите“ Леброн се „гушел“ во солзи сведочат дел од вработените во ЛА Лејкерс кои го пресретнале еден од најдобрите светски кошаркари…

 

Се вчитува...