Леброн: Не можам да замислам НБА натпревар без публика

Најпопуларниот кошаркар на денешницата Леброн Џејмс се изјасни околу можното продолжување на НБА лигата сезонава, напоменувајќи дека навистина не би можел да замисли натпреварите да се играат без публика.

„Нема возбуда. Нема солзи. Нема радост. Нема комуникација со нив… Просто не можам да замислам спортски натпревар без публика“, изјави Леброн. 

НБА беше суспендирана на 11. март кога беше забележан првиот случај во лигата, центарот на Јута Џез, Руди Гобер беше позиитивен на Ковид-19, а по него на листата заразени се најдоа и Донован Мичел, Кевин Дурант и уште тројца кошаркари на Бруклин, двајца кошаркари од ЛА Лејкерс, Кристијан Вуд и Маркус Смарт.

Се вчитува...