Леброн пресреќен по доаѓањето на Дејвис: Ова е само почеток…!

Најголемата ѕвезда на Њу Орлеанс, Ентони Дејвис од следната сезона се сели во ЛА Лејкерс во замена за тројца кошаркари кои ќе одат во спротивен правец, Лонзо Бол, Брендон Инграм и Џош Харт и дури три пика од првата рунда.

Па, Леброн Џејмс конечно доби втора ѕвезда во Лејкерси, па нема да зависи од престојните потези на ѕвездите како Каваи Леонард и Кајри Ирвинг на слободниот пазар. ЛА Лејкерс сега, преку ноќ станаа и кандидати за титула.

„ЕД доаѓа! Одиме брате! Ова е само почеток…“ – напиша Леброн Џејмс на својот Инстаграм профил заедно со фотографија од него и Дејвис во дресот на Лејкерс.

 

View this post on Instagram

 

AD on da way!! @antdavis23 🤣. Let’s get it bro! Just the beginning..👑 #LakeShow

A post shared by LeBron James (@kingjames) on

Се вчитува...