Лесна победа на Вардар против Текстилец за место во четвртфиналето на Купот на Македонија

Ракометарите на Вардар први го заверија своето место во четвртфиналето од Купот на Македонија откако славеа со 47-11 против штипскиот прволигаш Текстилец.

Тренерот на „црвено-црните“ не сметаше на услугите на најдобрите ракометари, но и покрај тоа премногу лесно стигна до преубедливата победа. Предводник на Вардар со 14 погодоци беше Јагуриновски, 13 додаде Димитриоски, Карапалевски постигна десет гола, додека кај гостите со прв стрелец со седум погодоци беше Петров.

Вардар1961 се пласираше во четвртфиналето од Купот на Македонија за 2021 година откако во осминафиналниот меч беше…

Posted by RK Vardar 1961 on Monday, February 22, 2021

Се вчитува...