Левандовски ја „збриша“ Литванија… (ВИДЕО)

Полска убедливо со 4-0 славеше против Литванија во последниот тест пред настапот на Светското првенство Русија.

Роберт Левандовски со два гола уште во првото полувреме, во 19. и во 33. минута, го најави триумфот на Полјаците…

Во вториот дел само дополнија Ковначки во 71. минута и Блашчиковски во 82. минута од пенал.


Се вчитува...