Левандовски ќе ја предводи Полска на ЕВРО 2020

Селекторот на фудбалската репрезентација на Полска, Пауло Соуза го објави списокот од 31 фудбалер на кој ќе смета на стартот на подготовките за ЕВРО 2020. Роберт Левандовски ќе биде лидер на репрезентацијата која на првенството е еден од фаворитите од сенка.

Полска на шампионатот е во групата Е со Шпанија, Шведска и Словачка.

Се вчитува...