Левандовски: Само Баерн Минхен ми е во мислите

Последниот преоден рок беше исполнет со гласини за заминување на Роберт Левандовски од редовите на Баерн Минхен каде е дел од тимот од 2014 година во потрага по нови предизвици поготово по поставувањето на нови рекорди во најсилното фудбалско натпреварување во Германија.

Но, Полјакот кој ја освои Златната топка за 2020/21 година ги демантираше истите и вели дека фокусиран само на баварскиот клуб и не бара нови предизвици во нови првенства.

„Не треба да се докажувам во други првенства. Можам да се натпреварувам со најдобрите од останатите лиги во Лигата на Шампионите. 100 отстотно сум фокусиран на Баерн Минхен и не мислам на ништо друго освен на мојот тим“, изјави голгетерот.

Се вчитува...