Леванте и Барди се „сопнаа“ и против Селта (ВИДЕО)

Во првиот натпревар од 34. коло во Ла Лига, Селта славеше над Левнате и нашиот Енис Барди со 2-0. Македонскиот интернационалец одигра 68. минути на денешниот меч, но не успеа да му помогне на својот состав да излезе од серијата на порази и да ја запише десетата победа во сезоната.

По изедначеното прво полувреме гостите со два гола во вториот дел од натпреварот стигнаа до посакуваната победа. Натпреварот го отвори Мендез во 51. минута, додека конечните 2-1 ги постави Солари во 71. минута од мечот.

Се вчитува...