Леванте победи, Барди се врати во тимот

Леванте ја прекина долгата серија без победа во Ла Лига и конечно освои три бода на гостувањето кај Хетафе (0-1). И македонскиот репрезентативец Енис Барди повторно е во тимот, а доби шанса за настап како резерва, влегувајќи на теренот во 69.минута.

Победоносниот гол за Леванте беше дело на Коке во 79.минута од мечот. Промената на тренерската позиција донесе резултат, а Леванте по овој триумф сега има 24 бода.

Се вчитува...