Личина и Тасев во Македонија ЃП до 2023 (ФОТО)

Освојувачот на Купот на Македонија, Македонија Ѓорче Петров ја продолжи соработката со Есмин Личина и Стефан Тасев до 2023 година.

Притоа во тимот се очекува наскоро да се врати повредениот Арби Воша кој по успешната операција е пуштен од болница и за 3 недели се враќа на тренинзите.

Се вчитува...