Лига Европа: Жестока пресметка во полуфиналето, Атлетико Мадрид против Арсенал

Главните фаворити за освојување на трофејот во Лигата на Европа ќе играат еден против друг во полуфиналето. Атлетико Мадрид ќе се пресмета против Арсенал, а Олимпик Марсеј ќе ги одмери силите против Салцбург, во полуфиналните натпревари од Лигата на Европа. Ова го донесе денешниот ждреб на УЕФА.

Првите мечеви ќе се играат на 26.април, а седум дена подоцна се реваншите. Финалето е во Лион, на 16.мај.

ЛИГА ЕВРОПА, 1/2 – ФИНАЛЕ

ОЛИМПИК МАРСЕЈ – САЛЦБУРГ

АТЛЕТИКО МАДРИД – АРСЕНАЛ

Се вчитува...