Лигата на Европа почна со евро-голот на Карлос Бака… (ВИДЕО)

Новата сезона од Лигата на Европа почна на најдобар можен начин… Првиот погодок од првите денешни натпревари падна по само 40 секунди на мечот меѓу Вилјареал и Глазгов Ренџерс.

А, почетокот феноменален. Со извонредниот погодок на Карлос Бака за водство на Вилјареал од 1-0 по само 40 секунди игра…

На крајот, дуелот заврши без победник 2-2, откако гостите во два наврати успеваа да ја анулираат предноста на домашните.

Се вчитува...