Линдзи Вон ги засени и ѕвездите на Оскарите (ФОТО)

Американската скијачка Линдзи Вон одново воодушеви со својот изглед, овој пат не на скијачката патека, туку на црвениот тепих на доделувањето на филмските Оскари.

На Олимписките игри во Пјонгчанг, 34-годишната Линдзи Вон беше најстара освојувачка на олимписката титула во алпско скијање. Во Лос Анџелес блесна во нов сјај на црвениот тепих и ги засени сите оние актерки кои се синоним за убавина.

 

Се вчитува...