Ливерпул на среќа стигна до водство, а потоа Мане го дотолчи Вилјареал (ВИДЕО)

Ливерпул набрзина стигна до водство од 2-0 на домашен  терен против Вилјареал во првиот натпревар на од полуфиналниот двомеч во Лигата на шампионите.

„Црвените“ од „Енфилд“ до водство стигнаа на среќен начин. Капитенот Џордан Хендерсон во 53. минута центрираше од десната страна, топката ја допре Еступијан и несреќно заврши во голот на Гули.

Само две минути подоцна Мане на „филигранско“ додавање на Салах ја удвои предноста на домаќините на 2-0.

Се вчитува...