Лудило во Шпанија: Сарагоса се спаси со гол на голманот во 97. минута (видео)

Сарагоса се спаси од пораз на гостувањето против Луго, ремизирајќи 2-2 благодарение на голот што во 97. минута го постигна голманот на оваа екипа, Кристијан Алварез.

Луго водеше со 2-1, а при последното уфрлање во шеснаесетникот во противничката половина се најде и голманот на Сарагоса. И не само тоа, туку Суарез најдобро се снајде по центаршутот и со прецизен удар со глава го матираше домашниот чувар на мрежата, носејќи значаен бод во битката за опстанок.

Се вчитува...