„Лудилото“ во Градски парк, на крај со радост за центарци а тага за гостиварци (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Повеќе од драматичен натпревар одигра Работнички и Гостивар во 2. коло од Првата македонска кошаркарска лига, на крај со триумф на домашните. „Лудилото“ во Градски парк траеше до последната секунда кога Мијатовиќ донесе триумф за центарци со звукот на сирената. Сето тоа, пак, за тага кај гостиварци кои имаа предност безмалку низ целиот тек на натпреварот…

 

 

Се вчитува...