Лудница на Твитер – „Што се 45 минути за фудбалерите на Звезда, кога можат по 4 или 5 часа да бидат на сплав“ (ВИДЕО)

Поранешниот фудбалер на Жељезничар, Атлетико Мадрид, Вердер… Раде Богдановиќ го украде шоуто вчеравечер кога како стручен консултант за Српската радиот телевизија РТС, го коментираше натпреварот меѓу Хофенхајм и Црвена Звезда во Лигата на Европа. Тој жестоко удри по фудбалерите на српскиот шампион велејќи дека играат досаден и неатрактивен фудбал, а главна изјава на вечерта беше „Доста енергија потрошија. Но, што се 45. минути кога на сплав можат да бидат по четири или пет часа“.

 

Се вчитува...