Лудница во Хумска: Партизан со гол во 96. минута го урна Чукарички (ВИДЕО)

Фудбалерите на Партизан ја запишаа тринаесеттата победа во низа во домашниот шампионат откако вечерва во крајно интересен натпревар славеа против Чукарички со 2-1 во последниот натпревар од 15. коло.

Решавачкиот гол за 13. последователен триумф на Партизан го постигна Михајло Илиќ во шестата минута од судиското надополнување.

Standings provided by Sofascore

 

 

 

Се вчитува...