„Лудо шоу“ на тренерот на Б36 од Ф. острови по елиминацијата на ОФК Титoград

Црногорскиот ОФК Титоград, поранешен Младост, испадна од првото квалификациско коло во Лигата на Европа по шокатниот пораз од 1-2 на домашен терен од екипата на Б36 од Фарските острови.

Б36 продолжува понатаму откако на првиот натпревар одигра 0-0, па сега славеше во Црна Гора.

А, по пласманот понатаму на Фараните, вистинско шоу приреди тренерот на Б36, Јакуп Борг… Кога ќе се елиминира фаворит, вреди да се прослави…

Се вчитува...