Маестрална соло акција на Елмас – Алиоски од пенал носи водство за Македонија (ВИДЕО)

Македонија води со 1-0 во последниот подготвителен дуел против Казахстан пред Европското првенство. Езгјан Алиоски од пенал донесе водство за „црвено-жолтите“, откако претходно Ељиф Елмас по еден маестрален соло продор беше фаулиран во противничкиот шеснаесетник.

 

 

Се вчитува...