Маестро Елмас, овации за Адеми, воздишки од потезите на Пандев и Џани (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Убава вечер за уживање на „Тодор Проески“ и покрај тоа што Македонија во последните секунди испушти победа против Словенија на првиот пријателски натпревар пред ЕВРО 2020.

Македонските репрезентативци првпат по повеќе од една година пред публика на нашиот најголем стадион, па им демонстрираа квалитетна фудбалска вечер во која без сомнение се издвоија Елиф Елмас, Аријан Адеми и Езгијан Алиоски. Одлична игра на тројката преку која изнудија овации од присутните навивачи на нашиот најголем стадион.

Сето тоа како убава увертира најпрво за вториот тест, против Казахстан на 4. јуни, а потоа и за настапот на Европското првенство.

 

 

Се вчитува...