„Магија“ на Николов, Македонија го реши Лихтенштајн (ВИДЕО)

Македонија и дефинитивно ги разреши дилемите околу победникот откако поведе и со 0-3 на гостувањето кај Лихтенштајн во 7. коло од квалификациите за Светското првеснтво 2022 во Катар.

Бобан Николов веднаш по влегувањето во игра на феноменален начин ги изигра противниците и постигна прекрасен погодок.

 

Се вчитува...