Махрез ги води „граѓаните“ до финале во ЛШ (ВИДЕО)

Манчестер сити стигна до водство од 0-1 на гостувањето кај Реал Мадрид во реванш натпреварот од полуфиналето во Лигата на шампионите.

Стрелец на голот за водство на „граѓаните“ беше Ријад Махрез во 73. минута на асистенција на Бернардо Силва.

Сити со овој гол е на чекор до пласман во финалето, бидејќи во последните дваесетина минути на „кралевите“ им се потребни да постигнат два гола.

 

Се вчитува...