„Мајсторија“ на Анхел Кореа – Атлетико Мадрид израмнува против Валјадолид (ВИДЕО)

Атлетико Мадрид израмнува на 1-1 на натпреварот на сезоната против Реал Валјадолид, откако Анхел Кореа на „мајсторски“ начин го врати во игра тимот од главниот град на Шпанија. Доколку победат „душекчиите“ тие ќе бидат нови шампиони на Шпанија, но во моментов им одговара и реми бидејќи Реал Мадрид губи на домашен терен од Вилјареал со 0-1.

 

 

Се вчитува...