Мајсторијата на Лакрабер во ТОП 5 погодоци во ЛШ… (ВИДЕО)

Победата на ЖРК Вардар на гостувањето против Будуќност од 25-30 не остана незабележана и преку изборот на ЕХФ на најдобрите пет погодоци од колото во Лигата на шампионите.

Мајсторијата на Александра Лакрабер и нејзиниот погодок со грб свртена кон противничкиот гол е број 3 во изборот на најубавите пет според ЕХФ.

Голот на Лакрабер и изборот на останатите во ТОП 5, може да го погледнете на следниот ЛИНК.

Се вчитува...