Мајсторијата на Тимур Дибиров – најубав гол на Ф4 турнирот на СЕХА… (ВИДЕО)

Сумирајќи ги впечатоците од Ф4 турнирот на СЕХА на кој Вардар оправдувајќи ја фаворитската улога стигна до посакуваниот трофеј, се издвојуваат најдобрите моменти од тридневниот спектакл во Скопје.

Признанието за најубав погодок замина кај Тимур Дибиров и неговата мајсторијата во финалето против Загреб…

Признанието, пак, за најдобар играч на финалниот натпревар е за Лука Циндриќ…

И, како најдобра одбрана на Ф4 турнирот е издвоена онаа на Урх Кастелиќ од ППД Загреб…

Се вчитува...