Мајсторска акција… Елиф Елмас со феноменален потег ги реши Словенците (ВИДЕО)

Македонската репрезентација има предност од 1-0 против Словенија на пријателскиот натпревар во Скопје, благодарение на феноменалниот погодок на македонскиот „дијамант“, Елиф Елмас.

Извонредна акција на Елмас и Алиоски, левокрилниот дефанзивец одлично нафрли од левата страна, а Елмас од прва од 15 метри со волеј удар носи предност за „црвено-жолтите“…

 

Се вчитува...