Македонија ЃП ги претстави Младеновски и Крстовски

Прволигашот Македонија Ѓорче Петров ги претстави новите две засилувања за новата сезона Марио Младеновски и Марио Крстовски. Младеновски во Ѓорче Петров доаѓа како позајмен играч до крајот на сезоната од редовите на бугарскиот Ботев Пловдив, додека Крстовски беше дел од Зрињски.

 

 

Се вчитува...