Македонија ЃП со Академија Пандев, Силекс – Струга ТЛ во полуфиналето од Купот на Македонија

Македонија ЃП – Академија Пандев и Струга Трим Љум – Силекс се полуфиналните двојки во Купот на Македонија.

Денешната ждрепка во просториите на ФФМ сакаше „пандевци“ да се соочат со „лавовите“, а кратовци со Струга ТЛ. Еден натпревар одлучува за финалистите во Купот на Македонија за натпреварувачката сезона 2021.

Натпреварите ќе се играат на 7. април 2021. со почеток од 15 часот.

Се вчитува...