Македонија нема среќа со ВАР – Нов поништен гол на ЕП (ВИДЕО)

Македонија нема среќа на Европското првенство кога е во прашање ВАР. По поништениот гол на Горан Пандев на мечот против Украина, овојпат поради офсајд поништен е и голот на Иван Тричковски.

Милиметри беа во прашање кои на крајот пресудија на страна на Холандија, откако романската судијска тројка покажа дека поради офсајд не водиме со 1-0.

Поништениот гол на Тричковски може да го видите на следниот линк. 

Се вчитува...