Македонија оштетена – Недосуден чист фаул над Пандев, по кој следеше водство за Холандија (ВИДЕО)

Македонија е оштетена на мечот на Холандија, откако Холанѓаните поведоа со 1-0 со голот на Мемфис Депај кој во најмала рака е сомнителен. Контра нападот стартуваше откако Дејли Блинд директно на нога стартуваше над Горан Пандев, старт кој мораше да биде санкциониран.

И по гледањето на ВАР судиите одлучија да остане одлуката на теренот и голот на Депај да биде признаен.

Спорната ситуација можете да ја погледнете на следниот линк. 

Се вчитува...